Teachers

Barber, Justin
Middle School
Math
Baron, Nathan
Elementary and Middle School
Physical Education
Bennigsdorf, Megan
Elementary School
Preschool
Block, Samantha
Elementary School
Counselor
Bodholdt, Sherrie
Elementary School
Kindergarten
Boevers, Keisha
Elementary School
Title 1
Carlson, Crystal
High School
Business
Christiansen, Lisa
Elementary School
Preschool
Darrow, Bo
Middle School
Reading
Darrow, Courtney
Elementary School
Third Grade
Davis, Craig
High School
Resources
Devereaux, Melissa
Elementary and Middle School
TAG
Dicks, Paula
Elementary School
Kindergarten
Emerick, Angie
Middle School
Science
Freese, Amy
Elementary School
Second Grade
Frehse, Samantha
High School
English
Gauley, Tim
Elementary School
Fifth Grade
Hanlon, Cheyne
High School
Industrial Tech
Hecht, Colleen
School District
Band
Hess, Susan
Elementary School
First Grade
Hinders, Chad
Elementary School
Fourth Grade
Johnson, Trisha
High School
Math
Johnston, Jill
Middle School
Resource
Larson, Tiffany
Middle School
Resource
Lockrem, Holly
Middle and High School
Counselor
Loew, Arick
Elementary School
Resource
Mahler, Kari
Middle School
Social Studies
Mahler, Mandy
High School
Success Center
McKeever, Whitney
Elementary School
First Grade
Mefferd, Amanda
High School
English
Myers, Jordan
High School
Social Studies
Nieland, Crystal
High School
Ag
Olsen, Beth
High School
Family and Consumer Science
Rosado, Leah
School District
Choir
Schnell, Danita
Middle School
Title 1
Schubert, Nikki
High School
Social Studies
Siefken, Angie
High School
Math
Sievers, Julie
Elementary School
Third Grade
Smith, Beth
School District
Instructional Coach
Thomas, Katrina
Middle and High School
Art
Tovar, Jennifer
High School
Spanish
Vos, Marissa
Elementary School
Fifth Grade
Walker, Courtney
Elementary School
Fourth Grade
Walsh, Cynthia
Middle School
Language Arts
Wells, Jennifer
High School
Science
Wells, Kellie
School District
Library
Wilken, Brian
School District
PE/Athletics
Wingert, Kayla
Elementary School
Second Grade
Witham, Marlise
School District
Instructional Coach

Administrators

Dicks, Jeff
Superintendent
Feldhans, Chris
Principal
Jungers, Dick
Principal

Support Staff

Bartek, Kelly
Associate
Bodholdt, Lori
Supt. Secretary
Caves, Taylor
Associate
Copp, Charlotte
Associate
Eichelberger, Dani
Business Office
Foster, Nate
Tech Assistant
Fuchs, McKenna
Associate
Gatzemeyer, Melody
Associate
Gonzaga, Jophielina
Associate
Johnson, Rick
Transportation Director
Juilfs, Shelly
Associate
Limbert, Tim
Technology Director
Lindgren, Deb
Elem/MS Secretary
Loving, Renae
Associate
Morgan, Dave
Buildings & Grounds Director
Palmer, Elaine
Associate
Pedersen, Mindy
Associate
Peterson, Margo
Daycare Director
Rebhuhn, Wendy
Associate
Reis, Jill
Associate
Seivers, Jami
Business Office
Seivers, Kim
Associate
Seivers, Wendy
Associate
Seivert, Dana
HS Secretary
Siddall, Kim
Food Service Director
Smith, Jennifer
Nurse
Tauber, Mary
Associate
Torres, Roberto
Associate
Vanderhoff, Andrea
Business Manager
Vanderhoff, Michele
Associate
Wadle, Shelbe
Associate
Witzke, Melissa
Associate